in

Soğuk ve Yağışlı Havalarda En İyi Su Geçirmeyen Bot Markaları

Su Geçirmeyen 5 Bot Markası özellikle belirli bölgelerde yaşayan kişiler sürekli olarak yağmurlu havalara maruz kalmaktadır. Kış aylarında yağıştan etkilenmeden uzun süre dışarıda kalabilmek ve özellikle kamp ile uğraşan kişiler için tercih edilen su geçirmeyen bot tavsiyesi bulunmaktadır.

En İyi Su Geçirmeyen Bot Markaları
Harley-Davidson Arles Bot
Columbia Crestwood Waterproof
The North Face Storm Strike 2 Waterproof
Merrell Ml Çocuk Botu
Hammer Jack 18810

Öğrenciler ve outdoor faaliyetlerine katılan kişiler tarafından tercih edilen su geçirmeyen botlar uzun süre dışarıda kalabilmeyi de mümkün kılmaktadır.

Su Geçirmeyen 5 Bot Markası olarak yağmur ve kar gibi etkenlerden zarar görmeyen ve ayağı asla su geçirmeyen özel malzemelerden botlar imal edilmektedir. Waterprof ve GoreTeks gibi kumaşlar ile ayağının dış etkenlerden Islanmamasını ve terlememesine yardımcı olmaktadır. Triking ve hiking gibi faaliyetlerde katılan doğada oldukça vakit geçiren kişilerde su geçirmeyen bot markaları araştırmaktadır.

Su Geçirmeyen Bot Markaları
Su Geçirmeyen Bot Markaları

En İyi Su Geçirmeyen Bot Tavsiyesi

En iyi su geçirmeyen bot tavsiyesi ünlü markaların ürettiği su geçirmeyen botların yanında sadece spor yapmak için sert havalarda da şehir ortamında kullanmak için botlar üretilmektedir. Su geçirmeyen bot markaları hayır soğuktan ıslanmaktan koruması ile halk sağlığına uygun materyaller tasarlıyor olmalıdır. Sizin için seçtiğimiz ve en çok tavsiye edilen en iyi su geçirmeyen bot markaları şunlardır;

Harley-Davidson Arles Bot

Hem ülkemizde hem de dünyada son derece popüler olan bir marka Harley-Davidson Arles Bot imzasıyla satışa sunduğu botları ile su geçirmeyen bot üretimi yapmaktadır. Kışın asla üşümeme garantisi veren ve yüksek konç yapısıyla ayaklarınız ve bileklerimizi koruyan bu modeller kalın tabanıyla an soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır.

Sıcak tutan suya girdiğinde de asla su geçirmeyen bu botlar hem yağışlı havalarda hem de karlı havalarda kullanabilmeniz için tasarlanmıştır. Önde ayağı sarabilmesi için bulunan bacakları ile oldukça kaliteli ve kullanışlı botlardan biridir.

Harley-Davidson Arles Bot
Harley-Davidson Arles Bot

Columbia Crestwood Waterproof

Outdoor markası olarak en iddialı markalardan biri olan Columbia Crestwood Waterproof oldukça hafif modelli ve su geçirmeyen botlar tasarlanmıştır. Darbe emici destekli orta tabanları ile daha konforlu yürüyüşler sağlayan aynı zamanda da trekking gibi sporlarla uğraşanlar için tasarladığı modelleri tercih edilmektedir.

Üretiminde kullanılan %25 geri dönüşümlü polyester doğaya karşı sorumlu bir duruş sergilemektedir. Doğa koşullarında sizleri soğuk havadan ve yağışlı havalardan koruyacaktır. Kullananlar kesinlikle daha sporları ile uğraşan herkesin tercih etmesi gerektiğini söylemektedir.

Columbia Crestwood Waterproof
Columbia Crestwood Waterproof

The North Face Storm Strike 2 Waterproof

Tüm dünyada dağcılık ile uğraşan herkesin tercih ettiği markalardan biri olan bu marka özellikle kar ve yağışlı havalarda ayaklarımıza güvende tutacak ve asla ıslanmamasını sağlayacak yalıtımlı su geçirmez bot üretmektedir.

The North Face Storm Strike 2 Waterproof imzası taşıyan model su geçirmez teknolojisi ile güçlendirilmiş ve konfor derecesi artırılmıştır. Deventer grip tabanı sayesinde doğa koşullarına başarılı bir tutuş desteği sağlamakta ve zorlu dağ yürüyüşü rotalarını da kolaylıkla açmanızı sağlamaktadır. En kaliteli su geçirmeyen bot markası olaraktan bilinmektedir.

The North Face Storm Strike 2 Waterproof
The North Face Storm Strike 2 Waterproof

Merrell Ml Çocuk Botu

Çocuklar için üretilen ve çocuk botu olarak geçen bu model botlar ayağı sıcak tutan ve tüm etkenlerden koruyan su geçirmez bot olarak üretilmiştir.

Bu botlar sayesinde çocuklar kışın tadını doya doya çıkaracak ve aynı zamanda hem yağışlı havalarda hem de karlı havalarda kolaylıkla kullanabilecektir. Geniş ayakkabı sayesinde konforlu kullanım sağlayan modeller küçük ayakların kuru ve sağlıklı olarak kalması için özenle tasarlanmıştır.

Merrell Ml Çocuk Botu
Merrell Ml Çocuk Botu

Hammer Jack 18810

Tüm ürünlerini hakiki deriden üreten marka kontrol yapı sayesinde kullanıcılar tarafından tam not almaktadır. Fermuarlı olmasından dolayı kolay kullanımı sağlanan aynı zamanda ayağa destekleyerek konfor ortam oluşturulan modeller fazlasıyla tercih edilmektedir.

Su ve soğuk geçirmez özellikleriyle hava koşullarında bile kurtarıcı olarak bilinmekte ve ayrıca destekli ayak bileği sayesinde uzun süre ayakta kalanların bile yorulmasına izin vermeyecektir. Hem doğa sporları ile uğraşan kişilerin hem de yağışlı ve karlı dönemlerde kullanmak isteyen kişilerin en doğru tercihlerinden birisidir.

Hammer Jack 18810
Hammer Jack 18810

Su Geçirmeyen Not Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Su geçirmeyen bot alırken öncelikle ayağınızın hava alan bir yapıya sahip olan su geçirmeyen not tercih ederseniz ayak sağlığınızla korumuş olursunuz.
  • Ayağı terletmeyen hava sirkülasyonunu en iyi şekilde sağlayan botlar ayak iç kısmının kuru olmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede ayak sağlığınız her zaman kurulmuş olacaktır.
  • Hafif olarak tercih edilen ayakkabılar ve botlar ayağınızı soğuktan ve dış etmenlerden koruduğu gibi aynı zamanda sizleri yormayacaktır.
  • Su geçirmeyen botu tercih ederken özellikle karlı dönemlerde bu tercihlerinizi kullanmak istiyorsanız tercihinizi kar botları arasından yapmamışsınız.
  • Dağda da veya şehirde kullanılacak olan botların ayak tabanları da buna uygun seçilmektedir. Bu nedenle bot kullanırken taban seçimine oldukça dikkat etmek gerekir.

Karda Kaymayan Taban Hangisi?

Su geçirmeyen botların genellikle tabanları kullanım şeklinize göre oluşturmaktadır. Zeminin kaygan olan bölgelerde kullanacaksanız kar botlarının tabanını bunu uygun seçmelisiniz. Kauçuk malzemeden yapılmamış olması özel kar notlarının tercih edilmelerinize neden olmaktadır. Karda veya buzlu zeminlerde kaymayan poliüretan taban botlar ve ayakkabılar tercih edilmelidir.

Kar Botu Yağmur Suyu Geçirir Mi?

Kar botları genel olarak ayağı soğuktan ve don gibi durumlardan korumaktadır. Ayağı gelecek olan yağmur ve kar sularını engelleyerek ayağı su geçirmeyecektir. Su Geçirmeyen 5 Bot Markasını yukarıdan okuyarak öğrenebilirsiniz.

What do you think?

Makale Yazarı istersen .NET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Çocuklar İçin Güvenli 5 Scooter Markası

Her Şeyi En İnce Ayrıntısına Kadar Gösterecek En İyi Mikroskop Markaları