in

Matbaadan Çıkmış Gibi Çıktı Alan En İyi 5 Lazer Yazıcı

En İyi 5 Lazer Yazıcı, tüm dünyanın genelinde teknolojinin en üst seviyelere ulaşmasıyla lazer yazıcılar çeşitli kazanmıştır. Eski dönemlerde kartuşla yazan klasik yazıcılar bulunurken şimdi günümüzde birçok yazıcı modeli üretilmektedir. En çok tercih edilen lazer yazıcılar renkli çıktı yapabilen aynı zamanda hızlı yazma özelliğine sahip olan yazıcılardır.

İşyerlerinde sıklıkla kullanılan lazer yazıcılar aynı zamanda Wi-Fi özelliği tercih edilmektedir. Kullanışlı bir model olması ve fiyatının da performansına göre uygun olması lazer yazıcıları değerli kılmaktadır.

MarkaBaskı RengiBaskı HızıToner AdetiKâğıt KapasitesiWi-Fi
Epson Workforce AL-MX300DNFSiyah-Beyaz, Renkli40 SayfaBir300 Sayfa
Brother MFC-L2716DW-3TSiyah Beyaz34 Sayfa 250Var
HP Laser 107w WiFi MonoSiyah Beyaz20 SayfaBir150 SayfaVar
Lexmark CS521DN Renkli A4Renkli33 SayfaDört250 SayfaVar
Canon Prn I-Sensys MF744CDWSiyah Beyaz20 Sayfaİki150 SayfaYok

Evinize, ofisinize veya iş yerinize alabileceğiniz hızlı bir şekilde çıktı çıkaran ve Wi-Fi özelliği sayesinde tüm cihazlardan yazıcıya bağlanarak çıktı alabileceğiniz lazer yazıcılar mevcuttur. Bunun için öncelikle incelik ve detay gerektiren işlerde yazıcılar tarafından tercih edilmektedir.

En İyi Lazer Yazıcı Tavsiyesi

En İyi 5 Lazer Yazıcı Tavsiyesi hem teknolojik olarak hem de hızlı bir şekilde özellikle fazla çıktı çıkardığınız bir iş yeriniz mevcutsa ilk olarak lazer yazıcıları tercih etmelisiniz. Bunun için günümüzde en çok tercih edilen ve müşteri memnuniyeti kazana En İyi Lazer Yazıcı Tavsiyesi aşağıda verilmiştir.

Epson Workforce AL-MX300DNF Lazer Yazıcı

Yazıcı denildiği anda çok fonksiyonlu olarak ve en çok tercih edilen markalardan biri olan Epson, bu modeli ile de lazer yazıcıların en iyisi olmaktadır. Lazer yazıcı içerisinde fotokopi çekme, faks işlemleri, tarama gibi birçok işlemi tek başına yapabilmektedir.

Epson Workforce AL-MX300DNF Lazer Yazıcı
Epson Workforce AL-MX300DNF Lazer Yazıcı

Hem ofis için hem de ev ortamı için uygun olan bu yazıcılar lazer özelliğiyle de kaliteli baskılar üretmektedir. Siyah-beyaz baskı yapabilen bu makine dubleks özelliğiyle renkli baskıda çıkarmaktadır. Dakikada 40 sayfa yazan ve aynı zamanda 300 sayfa kapasitesine sahip kâğıt girişinin bulunduğu yazıcıları tercih edebilirsiniz.

Epson Workforce AL-MX300DNF Lazer Yazıcı Özellikleri

 • Baskı Rengi: Siyah-Beyaz, Renkli
 • Baskı Hızı: 40 Sayfa
 • Toner Adedi: Bir
 • Kâğıt Kapasitesi: 300 Sayfa

Brother MFC-L2716DW-3T Lazer Yazıcı

Wi-Fi özelliğinin olması bununla birlikte internet bağlantısıyla tüm cihazların bağlanabilmesi en önemli özelliklerinden biridir. Lazer yazıcılar genellikle Wi-Fi bağlantısının olmasıyla tercih edilmektedir. Baskı hızıyla fark yaratan ve dakikada 34 sayfa basabilen bu lazer yazıcı tarama, faks, fotokopi gibi özellikleri de içerisine bulundurmaktadır.

Brother MFC-L2716DW-3T Lazer Yazıcı
Brother MFC-L2716DW-3T Lazer Yazıcı

Wi-Fi özelliği ile cihazlara bağlanabilen model hem evde hem de büyük ofislerinde kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Siyah-beyaz baskıdan farklı olarak renkli baskı bulunmayan bu makineler üç adet tonerden oluşmaktadır.

Brother MFC-L2716DW-3T Lazer Yazıcı Özellikleri

 • Baskı Rengi: Siyah Beyaz
 • Baskı Hızı: 34
 • Toner Adeti: 3
 • Kâğıt Kapasitesi: 250
 • Wi-Fi: Var

HP Laser 107w WiFi Mono Lazer Yazıcı

En çok tavsiye edilen ve en çok beğenilen Hp Laser yazıcı listemizde yerini almaktadır. Dakikada 20 kâğıt baskı kapasitesiyle de evde kullanıma uygun modellerden biridir. Wi-Fi bağlantısı özellikle ofislerde kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

HP Laser 107w WiFi Mono Lazer Yazıcı
HP Laser 107w WiFi Mono Lazer Yazıcı

Kullanıcılardan tam not alan bu lazer yazıcılar birçok kullanıcı tarafından da tercih edilmektedir. Tonerin az olması ve siyah beyazdan farklı lazer yazıcı seçeneği bulamaması eksi yönlerinden biridir. Ortalama olarak kağıt bölümüne 150 sayfa olarak kağıt kapasitesi oluşturulmuştur.

HP Laser 107w WiFi Mono Lazer Yazıcı Özellikleri

 • Baskı Rengi: Siyah Beyaz
 • Wi-Fi: Var
 • Toner Adedi: Bir
 • Kağıt Kapasitesi: 150 Sayfa
 • Baskı Hızı: 20 Sayfa

Lexmark CS521DN Renkli A4 Lazer Yazıcı

Renkli baskı yapabilen ve oldukça kaliteli baskılar çıkarabilen bu lazer yazıcılar dubleks yazma özelliği içerisine bulundurmaktadır. Dubleks yazma özelliğine sahip olan yazıcı aynı zamanda hem zamandan hem de kâğıttan tasarruf ettirmektedir.

Lexmark CS521DN Renkli A4 Lazer Yazıcı

Dakikada ortalama 40 sayfa baskı yapabilen ve Wi-Fi özelliğiyle hem evde hem de ofislerde kullanabileceğiniz şık tasarımı mevcuttur. Wi-Fi özelliği bağlantı kurabilen tüm cihazlardan bağlanarak kablosuz olarak baskı yapmanızı sağlamaktadır. Ofis için tercih edebileceğiniz ve iki yıl garantisi bulunan en iyi lazer cihazlardan biridir.

Lexmark CS521DN Renkli A4 Lazer Yazıcı Özellikleri

 • Baskı Rengi: Renkli
 • Toner Adedi: Dört
 • Kağıt Kapasitesi: 250 Sayfa
 • Baskı Hızlı: Dakikada 33 Sayfa
 • Wi-Fi: Var

Canon Prn I-Sensys MF744CDW Renkli Lazer Yazıcı

Evde sıklıkla ve rahatlıkla kullanabileceğiniz bu modeller siyah beyaz lazer yazıcı olaraktan tercih edilmektedir. Yalnızca siyah baskı yapabilen ve bunun yanında kaliteli ve hızlı baskı yapan model dakikada ortalama 20 sayfa kadar yazabilmektedir. Dubleks yazma özelliği sayesinde hem zamandan tasarruf hem de kâğıttan tasarruf sağlayacağınız lazer yazıcı ile birlikte oldukça keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Canon Prn I-Sensys MF744CDW Renkli Lazer Yazıcı
Canon Prn I-Sensys MF744CDW Renkli Lazer Yazıcı

Saat kapasitesinin farklı olması ve dakikada fazlaca sayfa yazılabiliyor olması hem evde hem de belirli ofislerde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Wi-Fi özelliğinin bulunmaması en kötü yönlerinden biri olsa da minimum ses düzeyi olarak çalışacağız yerde ve ofislerde sizleri asla rahatsız etmeyecektir.

Canon Prn I-Sensys MF744CDW Renkli Lazer Yazıcı Özellikleri

 • Baskı Rengi: Siyah Beyaz
 • Kâğıt Kapasitesi: 150 Sayfa
 • Toner Adedi: İki
 • Baskı Hızı: 20 Sayfa
 • Wi-Fi: Yok

Tavsiye Edilen İyi Lazer Yazıcı Hangisi?

En İyi Lazer Yazıcı seçerken içeriklerine ve Wi-Fi özelliğine dikkat edilmelidir. Bununla birlikte günümüzde tercih edilen mi en kaliteli olarak sıralayabileceğimiz lazer yazıcı markaları şunlardır; Canon, HP, Lex Mark, Samsung, Pantum gibi markalar en iyi ve en çok tercih edilen modellerden biridir.

Lazer Yazıcı Fotokopi Çeker Mi?

Lazer yazılar fotokopi çekme gibi özellikleri bulunmamaktadır. Çok fonksiyonlu lazer yazıcılar fotokopi çekebildiği gibi tek fonksiyonu cihazlarda sadece baskı özelliği mevcuttur. Tarama ve taksit özelliğini de normal Lazer yazıcılarla bulabilirsiniz.

Lazer Yazıcı Toner Mi, Kartuş Mu?

Lazer yazıcılardan klasik yazıcılardan farklı olarak toner sistemi kullanılmaktadır. Tonerler kartuş gibi değiştirmemektedir. Toner bittiği zaman içerisinde Tozboya doldurularak eski haline geri dönebilirler. Mürekkep yerine toz kullanılır ve daha kalıcı ve kaliteli baskılar elde edilmektedir.

Lazer Yazıcı’nın Mürekkebi Biter Mi?

En İyi 5 Lazer Yazıcılarda yazıcılarda baskı yapılırken mürekkep kullanılmaz. Tonerlerde bulunan toz sistemi kullanılır. Toner’in içerisinde yer alan bu toz boya bittiğinde yazıcı baskı yapmayacaklar. Bu yüzden toner bittiğinde içerisinin toz boya ile doldurarak eski haline getirmeniz mümkündür.

What do you think?

Makale Yazarı istersen .NET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tüm Kusurları Kapatan En İyi Fondöten Markaları

Konsol Bağımlıları için En İyi 5 Oyun Konsolu Markası