in

Bune AqBune Aq

Tüm Kusurları Kapatan En İyi Fondöten Markaları

En İyi Fondöten Markaları, özellikle düğün veya özel günlerde yüzünüzdeki kusurları kapatmak adına makyaj yapılmaktadır. Bütün yüzü kaplayan fondötenler tüm kusurlarını örtmediği gibi cilt tonunu da eşitlememektedir. Yüzünüze sürdüğünüz ürünlerin kaliteli olması bunun yanında da yüzü koruyan ve yüzdeki yağ dengesini destekleyen ürünlerin kullanılması da gerekmektedir.

Her izi ve kusuru kapatan mat, yarı mat, parlak, saten dokuya uygun birçok fondöten markaları bulunmaktadır. Kendi cilt tonunuza göre ve ten renginize göre seçebileceğiniz ayrı ayrı markalarda ve ayrı ayrı modellerde fondöten bulunmaktadır.

Tüm Kusurları Kapatan En İyi Fondöten Markaları
Tüm Kusurları Kapatan En İyi Fondöten Markaları

Artık her cilt rengine göre fondöten üretildiği gibi kendi cilt renginizi ve cilt altı ton renginizi en uygun olan fondöten de seçebilirsiniz. En İyi Fondöten Markaları seçim yaparken özellikle kapatıcılık oranı yüksek olan fondötenleri tercih edebilirsiniz.

En İyi Fondöten Önerileri

En İyi Fondöten Önerileri; makyajın kurtarıcı malzemelerden biri olan fondöteni seçerken belirli unsurlara ve içeriğine oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Fondötenin içeriğine bakılarak yüzü besleyecek ve asla yüzümüze zarar vermeyecek içerisin de kimyasal maddenin bulunmadığı fondötenler tercih edilmelidir. Kullanıcı yorumları da dikkate alınarak tamamen Fondöten Önerisi olarak önerilen fondötenler ve markaları şunlardır;

Yves Rocher Kusursuz Ten Fondöten

Kusursuz ten fondöten olarak da geçen Yves Rocher Kusursuz Ten Fondöten hem kuru ciltler için hem de yağlı ciltler için farklı özelliklere yarayan fondöten üretmektedir. Kuru ciltler için fondöten bulmanın oldukça zor olduğu bir dönemde yüzümüzü nemlendiren aynı zamanda da bakım yapacak bir fondöten arıyorsanız mutlaka bu kusursuz fondöten seçebilirsiniz.

Yves Rocher Kusursuz Ten Fondöten
Yves Rocher Kusursuz Ten Fondöten

Paraben, parfüm, silikon ve alkol içermeyen bu ürünler %98 doğal içeriklere üretilmektedir. Tamamen Vegan formülü olan marka fondöten içinde endülüs özü suyunu bulundurmaktadır. Endülüs Özü yüzü nemlendirdiği gibi daha parlak ve daha canlı görünmesini sağlamaktadır.

Yves Rocher Kusursuz Ten Fondöten Özellikleri

İçerikEndülüs Özü, Papatya
hacim30 Ml
Renk SeçeneğiDokuz
DokuYarı Mat
Etki24 Saat

Mac Studio Fix Fluid Fondöten

Kozmetik ürün denildiği zaman tüm dünyada ve ülkemizde en çok bilinen markalardan biri olan Mac, aynı zamanda ürettiği güneş korumalı fondötenleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. İçerisinde 15 spf güneş koruması bulundurmaktadır.

Yağsız formda olan bir fondötenler ciltteki fazla yağı emerek yağ görünümlü azaltacaktır. Yani bir ten yapınız varsa ve pürüzsüz ten görünümünü istiyorsanız özellikle tercih etmelisiniz. Mac fondöten, 24 saat boyunca da bozulmadan yüzünüze kalacaktır.

Mac Studio Fix Fluid Fondöten
Mac Studio Fix Fluid Fondöten

Uzun ve yorucu bir günün ardından bile yüzünüzden asla çıkmayacak bir fondöten markasıdır. Ağır makyaj yaptığınız dönemlerde kurtarıcınız olacaktır. Aynı zamanda renk seçeneğini fazlasıyla fazla olması 55 farklı renk seçeneğe cildinizi en uygun olan tonu bulmanıza yardımcı olacaktır.

Mac Studio Fix Fluid Fondöten Özellikleri

hacim30 Ml
Güneş Koruması15
Renk Seçeneği55
Kalıcılık: 24 Saat

L’Oréal Paris True Match Bakım Yapan Fondöten

L’Oreal Paris kozmetik sektörünün lideri konumunda bulunan hem ülkemizde hem de dünyada oldukça sevilen markalardan biridir. Bakım yapan hem de açık kusurlarını kapatıcılığı ile tüm sevenlerinle mutlu etmektedir.

Cildi gün boyunca nemlendiren içerisindeki e vitamini ile de cildi besleyen fondötenler yüzünüzün adeta pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. 24 saat kalıcılığı ile birlikte saten görünümü de doğal görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

L’Oréal Paris True Match Bakım Yapan Fondöten
L’Oréal Paris True Match Bakım Yapan Fondöten

Saten bitişi bir En İyi Fondöten Markaları olması aynı zamanda da içeriğinde bulundurduğu asit ve vitaminlerle tercih edebileceğiniz fondöten markalarından biridir.

L’Oréal Paris True Match Bakım Yapan Fondöten Özellikleri

hacim30 Ml
DokuSaten
Kalıcılık: 24 Saat

Estee Lauder Double Wear Foundation Fondöten

Birçok marka gibi içerisinde bulundurduğu güneş koruması ve 24 saat boyunca kalıcı olmasını tercih edilme sebeplerinden biridir. Tüm dünyanın severek kullandığı aynı zamanda doğal mat bir görünüme sahip olan bir fondötenler cilt tonunuza en uygun rengi bulmanızı sağlamaktadır.

Estee Lauder Double Wear Foundation Fondöten
Estee Lauder Double Wear Foundation Fondöten

Mat bitişte ürün özellikle cildinizin doğal görünümünü bozmadan ve hiçbir şekilde yapay görünüm elde etmeden neme karşı dayanıklı olacaktır. 24 saat boyunca istediğiniz kadar terli ve nemli olsanız dahi fondöten yüzünüzden akmayacaktır. Bu nedenle özellikle düğün gibi ortamlarda kullanılabilecek kalıcı fondötenlerden biridir.

Estee Lauder Double Wear Foundation Fondöten Özellikleri

hacim30 Ml
DokuDoğal Mat
Güneş KorumasıVar
Kalıcılık: 24 Saat
Renk Seçeneği25

Nars Natural Radiant Longwear Fondöten

Nars Fondöten Markası olarak tercih edebileceğiniz cilde tamamen mucizevi etkiler yaratan fondöten markalarından biridir. Birçok ünlü ismi kullanıldığı ve aynı zamanda sahnelerde de kullanılan Nars Natural Radiant Longwear Fondöten fondötenler cilde mucizevi etkiler verecektir.

Karpuz, elma ve frambuaz içeren fondöten ciltte bulunan liflerin esnekliğini arttırarak cildi besleyecektir. Belirli kullanım sonrasında sağlıklı görünüme cildinizi kavuşturmak için tamamen besleyecektir.

Nars Natural Radiant Longwear Fondöten
Nars Natural Radiant Longwear Fondöten

Orta yüksek kapatıcılığı sahip günlük yaşantıda kullanılabilen kaliteli ve kusursuz ürünlerden birisidir. 16 saat kalıcı ortalama 28 adet renk seçeneği mevcuttur.

Nars Natural Radiant Longwear Fondöten Özellikleri

hacim30 Ml
Kalıcılık: 16 Saat
Renk Seçeneği28
İçeriğiFrambuaz, Elma, Karpuz

Cilt Tonunu Göre Doğru Fondöten Nasıl Seçilir?

Cilt tonunu öğrenmek ve buna uygun olarak da fondöten seçimi yapmak önemlidir. O nedenle fondöten seçerken cildinize uygun olarak seçmek daha doğru bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Cilt tonunuzu sıcak veya soğuk pembe tonu olarak belirlediğiniz zaman buna uygun olaraktan fondöten seçimi yapabilirsiniz. Burada önemli olan şey cilt alt tonu sarı, soğuksa pembe, nötr cilt tonuysa karışık alt tonunu fondötenler tercih edilebilir.

Önerilen En İyi Kalite Hangisi?

Fondöten Önerileri dikkate alındığı zaman Flormar, Nyx ,Maybelline, Nars, Muson gibi fondötenler ve markaları bulunmaktadır. Uzun süre kalıcı, yağlı ve kuru ciltler için tercih edilen fondötenler besteci ve nemlendirici özellikleriyle de tercih edebileceğiniz kozmetik ürünlerinden biridir.

Fondötenden Önce Yüze Ne Sürülmeli?

Fondöten sürmeden önce yüze nemlendirici sürüldüğü zaman fondöten tamamen suratınıza tam olarak uyum sağlayacaktır. Nemlenen cilt daha esnek ve sağlıklı göründüğü için fondötenin de kalıcılığı buna göre artacaktır.

What do you think?

Makale Yazarı istersen .NET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Profesyonel Çekimler İçin En İyi Drone Markaları

Matbaadan Çıkmış Gibi Çıktı Alan En İyi 5 Lazer Yazıcı