in

Profesyonel Çekimler İçin En İyi Drone Markaları

En iyi Drone markaları, günümüzde son yıllarda özellikle popülerliğini arttıran ve kullanması da oldukça keyifli birçok drone bulunmaktadır. Doğada harika çekimlerin yapıldığı veya sevdiğiniz, ailenizle yapılacak olan çekimlere eşlik edecek ve mükemmel hatıralar oluşturacak drone markaların modelleri bulunmaktadır.

Dronların kullanımı oldukça zor gibi görünse de aslında öğrenildiği takdirde kolaydır. Çektiğiniz görüntüleri anlık izleyebileceksiniz uzaktan kontrol edebileceğiniz drone hem ülkemizde hem de tüm dünyada bulunmaktadır.

Profesyonel Çekimler İçin En İyi Drone Markaları
Profesyonel Çekimler İçin En İyi Drone Markaları

GPS ve Wi-Fi bağlantı özellikleri sayesinde bütün kontrolü elinize almanızı sağlamaktadır. Kullanım alanlarımızı belirledikten sonra özellikle profesyoneller için ve fotoğraf veya video çekmek isteyenler için en iyi ürünlerden biri de dronelerdir.

Marka AdıÇözünürlükBataryaUçuş SüresiUçuş Mesafesi
Aden FX 67 Pro 4K Fly More Combo Drone4k3200Mah28 Dakika
C-FLY Faith 2 Kameralı Drone Seti4k3200Mah10 Dakika6000
Xiaomi Mitu Mini Drone Quadcopter720P920 Mah10 Dakika
DJI Mini 3 Pro Drone4k34 Dakika
Corby Cx014 Zoom Voyager Smart Drone720P580 Mah10 Dakika

Profesyonellerin tercih edeceği En iyi Drone markaları olarak uzun uçuş süreleri olan ve farklı çekim teknikleri olan birçok drone markası da mevcuttur. Farklı çekim teknikleri özellikleri taşıyan başlangıç seviyesinde bulunan dronları tercih ederken mutlaka önerileri ve tavsiyelere bakmak gerekecektir.

En İyi Drone Önerileri

En İyi Drone Önerileri; profesyonel seviyede olan kişiler veya tamamen başlangıç seviyesinde olan kişilerin tercih edeceği ve farklı modelleri ayrılan Drone satılmaktadır. Özellikle HD kamera özelliklerine dikkat ederek 4K kameralı en iyi drone size için listeledik.

Aden FX 67 Pro 4K Fly More Combo Drone

İlk önerilerimizden biri olan Aden FX 67 Pro 4K Fly More Combo Drone profesyoneller için önerilmektedir. Marifetlerin saymakla bitmeyecek gibi 70 derecelik tek eksenli gimbali ile görüntüyü titretme den sabitleyerek çekebilmektedir.

Aden FX 67 Pro 4K Fly More Combo Drone

Sizi otomatik olarak takip edecek olan bu model dairesel çekim moduyla da belirli çaplarda dönebilir ve aynı zamanda belirlenen noktalara göre uçuşlar yapılabilir. 4K çekim yapan ve 28 dakika uçuş gerçekleştiren Drone sizi içinde en doğru tercihlerden biri olacaktır.

Video Çözünürlük4k
Batarya3200 Mah
Uçuş Süresi28 Dakika
Aden FX 67 Pro 4K Fly More Combo Drone Özellikleri

C-FLY Faith 2 Kameralı Drone Seti

İki kameralı drone 13 eksende de oldukça hızlı hareket edebilmektedir. Görüntüleri sabit tutan titreşimi önleyen videoların kalitesini düşürmeden sizlere ileten bir drone arayışındaysanız mutlaka bu markaya ve bu modele göz atmalısınız. Sizleri takip etme modu ile birlikte siz hareket ederken videonuzu çekecek ve her daim peşinizden gelecektir.

C-FLY Faith 2 Kameralı Drone Seti

Tek tuş ile yanınıza çağırabileceğiniz ve bataryası azaldığında sizlere sinyal veren drone tercih etmeden önce içeriklerini bilmelisiniz. Uçuş mesafesi olarak 6000 için belirlenen 35 dakika uçuş süresi bulunan bu model profesyonel veya yeni başlangıç seviyesinde olan kişilerin tercih edebileceği modellerden biridir.

Uçuş Süresi35 Dakika
Uçuş Mesafesi6000
Video Çözünürlük4k
KatlanabilmeVar
BataryaMah
C-FLY Faith 2 Kameralı Drone Seti Özellikleri

Xiaomi Mitu Mini Drone Quadcopter

Katlanabilme özelliği olmayan ve uçuş süresini 10 dakika ile sınırlı anlamış olan bu drone markası yeni başlayanlar için en ideal durumlardan biridir. En kaliteli drone olarak da geçen 920 mah batarya sahip olandır onlar 720 P kadar bataryada sahiptir.

Xiaomi Mitu Mini Drone Quadcopter

Video çözünürlüğün yüksek olması Her daim daha kaliteli videoların ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Kullanımı kolay ve Drone sürmeye yeni başlayanlar için ideal olan budur onları tercih edebilirsiniz. Wi-Fi ile bağlantı kuracağınızı rol 10 dakika havada kalarak uçuş gerçekleştirmektedir.

Batarya920 Mah
Uçuş Süresi10 Dakika
Video Çözünürlük720 P
KatlanabilmeYok
Xiaomi Mitu Mini Drone Quadcopter Özellikleri

DJI Mini 3 Pro Drone

Profesyonellerin kullandı bu DJI Mini 3 Pro Drone olarak modellenmiştir.4K çözünürlükte video çekebilen dikey gimbalı ile titremeye ve görüntüdeki bozukluğu önleyen sistemi bulunmaktadır. Eşsiz tasarımları ve hafifliğiyle şarjı kısa sürede tükenmeyecektir.

DJI Mini 3 Pro Drone

34 dakikaya kadar havada olabilen bu modeller uzun uçuş süresi sayesinde doya doya video çekmenizi sağlamaktadır. Görüntülerin ve videoların oldukça net olması ve profesyonellik işlerin hem düğünlerde hem de belgesellerle kullanabilir hale getirebilmesi adına bu durumlar tercihli bilmektedir. Katlanabilme özelliği ve video çözünürlüğü sayesinde tercih edebilirsiniz.

Video Çözünürlük4k
Fotoğraf Çözünürlük2.4mp
Uçuş Süres34 Dakika
KatlanabilmeVar
DJI Mini 3 Pro Drone Özellikleri

Corby Cx014 Zoom Voyager Smart Drone

Otomatik iniş kalkış desteği bulunan ve katlanabilme özelliği bulunan bu ürünler aynı zamanda hem uygun fiyatlı hem de profesyonel olarak kullanıcılar tarafından beğenilmektedir. Düşük fiyata sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmesi ve 10 dakikalık uçuş süresi bulunan bu Drone, 720 piksellik videoları çekebilmektedir.

Corby Cx014 Zoom Voyager Smart Drone

Aynı zamanda üç mega piksel fotoğraf çekme özelliği bulunan ve otomatik iniş kalkış desteği yapabilen model evinizi de katlanabildiği için yer kaplamayacaktır.

Batarya580 Mah
Uçuş Süresi10 Dakika
KatlanabilmeVar
Video Çözünürlük720 P
Corby Cx014 Zoom Voyager Smart Drone Özellikleri

Drone Fiyatları Ne Kadar?

Drone fiyatları, günümüzde ve dünyada oldukça popüler hale gelen bu ürünler ortalama olarak 500 TL ile 400.000 TL’ye kadar fiyat aralığı oluşturabilmektedir. Uygun fiyatlı modellerde başlangıç seviyesi ve kameralı ya da kamerasız Drone bulunmaktadır.

Yüksek fiyatlarda genel olarak profesyonel kameralıdır onlar yer aldığı için fiyatlar oldukça yüksek olarak satışa sunulmaktadır.

Drone Ehliyetsiz Kullanılır Mı?

Drone kullanırken 500 gram ağırlığında altındaysa ehliyet veya iznine ihtiyaç yoktur. Bu alan üzerinde ise Drone ehliyet almak ve kayıt yaptırmak uçuş için izin almak zorunludur. Ehliyetsiz ve izinsiz drone kullanmak 8000 TL’ye kadar cezaya sebep olabilmektedir.

En İyi Drone Önerileri Hangisi?

En iyi Drone markaları öncelikle hem içerik olarak hem de kullanım kolaylığı olarak birçok marka bulunmaktadır. Bunlar katlanabilir ve uzun uçuş süreleri ile MF Product Xiaomi Dji Goldmaster, Preo markalar arasında yer almaktadır.

What do you think?

Makale Yazarı istersen .NET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Her Şeyi En İnce Ayrıntısına Kadar Gösterecek En İyi Mikroskop Markaları

Tüm Kusurları Kapatan En İyi Fondöten Markaları