in

En iyi 5 Ses Sistemi

En iyi 5 Ses Sistemi, özellikle günümüzde yaşanan Covıd-19 salgını ile birlikte Pandemi dönemlerinde evde oldukça fazla vakit geçirmekteyiz. Sinemalar ve tiyatro gibi etkinlikler kapatıldıktan sonra evde sinema keyfi yapmak isteyen insanlar iyi bir ses sistemi araştırmasına da başlamıştır.

En iyi ses sistemi olarak tercihimizi yaparken genellikle yüksek görüntü kalitesi sunan ve bununla birlikte fiyatlandırması da farklı olan birçok ses sistemi bulunmaktadır. Kompakt tasarıma sahip olan bu ürünler hem ses sistemine hem de görüntü sistemi ile birlikte evde adeta sinema keyfi yaşatmaktadır.

Ayrıca kablolu veya kablosuz olaraktan bağlantı seçenekleriyle en iyi ses sistemi bulmakta mümkündür. 5 + 1 veya 2 + 1 olarak ses sistemleri genellikle optik ses çıkışının düzenlenmesinde kullanılır. Tavsiye edilen ve önerilen Ses sistemleri kaliteli bir şekilde alındığı takdirde filmlerin ve oyunların tamamen keyfini artırmaktadır.

En Kaliteli Ses Sistemleri

Bose Lifestyle 600 Ev Eğlence Sistemi

Eğlence denince akla gelen ilk ses sistemi olarak Bose Lifestyle tercih edilmektedir. Teknolojinin birçok yeniliğini taşıyan ev sinema sistemleri markasını ve modeline göre birçok çeşidi de bulunmaktadır. Teknik özellik ve kalite bakımından beklentilerinizin ötesine geçer ve tamamen farklı bir heyecan yaşamınızda sağlayacaktır.

Sistemin performans kalitesi ve kullanıcı yorumlarıyla olağanüstü ses sistemleri olarak da adlandırmak mümkündür. Bose markası ev eğlence sistemi ile birlikte kablosuz bağlantı ve kuvvetli bir bas performansı sağlamaktadır. Işıklı hoparlörün desteklediği şık tasarımı da evin havasını tamamen değiştirecektir. Direkt ve duvardan yansıyan sesleri karıştırarak güçlü bir ses performansı sunmaktadır. Göz ağacı tasarımı ve güçlü ses performansı ile en iyi ses sistemleri arasında bulunmaktadır.

Bağlantı Kablolu veya Kablosuz
Uzaktan KumandaVar
Kablosuz Bağlantı : Wi-Fi, NFC ve Bluetooth
Kablolu Bağlantı: USB, Dijital Optik kablo, RCA, Ethernet
Toplam Güç (W): 500
Kanal Yapısı: 5+1
Subwoofer:Var

Bowers & Wilkins Anniversary Edition Sinema Sistemi

En kaliteli ses sistemleri arasında ikinci olarak karşımıza çıkan bu Bowers & Wilkins, ideal ve temiz ses çıkışı ile önerilen ses sistemleri arasında bulunmaktadır. Kablosuz özelliğiyle daha önce fark edemediğiniz her sesi yakalamaya da yardımcı olacaktır.

Üstün tasarımları ve sensör sayesinde ortamdaki ses seviyesini algılayarak ideal ses seviyesini sizlere iletmektedir. Bluetooth özelliği ile otomatik uyku özelliği de ses sistemleri arasında bulunan özellikler arasındadır.

Bağlantı Kablolu veya Kablosuz
Uzaktan KumandaVar
Kablosuz Bağlantı : Wi-Fi, NFC ve Bluetooth
Kablolu Bağlantı: USB, Dijital Optik kablo, , Ethernet
Toplam Güç (W): 250
Kanal Yapısı: 5+1
Subwoofer:Var

Bose Smart Soundbar Bass Modül 700

Ev ortamında sinema deneyimi yaşamak isteyen herkesin ilk olarak en iyi ses sistemleri olarak tercih etmesi gereken bir markadır. Çarpıcı şık tasarımıyla birlikte içerisindeki herkesin ilk tercihi olma sebeplerinden birisidir.

Sıradan basit olmamakla birlikte bu bas hoparlörü güçlü bir sürücü ile çalışmaktadır. Ama diğer markalara nazaran hem ses kalitesinde hem de görüntü kalitesinde son derece kusursuz olduğunu söylemekte mümkündür.

Bağlantı Kablolu veya Kablosuz
Uzaktan KumandaVar
Kablosuz Bağlantı : Wi-Fi, NFC ve Bluetooth
Kablolu Bağlantı: USB, Dijital Optik kablo, , Ethernet
Toplam Güç (W):$300
Kanal Yapısı: 2+1
Subwoofer:Var

Focal Viva Utopia 3-Way Multi-Channel Ses Sistemi

Üç yollu LCR bas reflektörlü hoparlör olarak bilinen Focal Viva,  fiyat bakımından en pahalı ses sistemi diyebiliriz. Yüksek verim ve son derece düşük güç ile birlikte mükemmel deneyimi sunan bu ses sistemi 34 Hz’den 40 kHz’e kadar ses frekanslarını iletmektedir. Düşük frekans noktası ile birlikte sizi ve kulağınıza yormayacak şekilde tasarlanmıştır. Üç yollu Ses Sistemi olarak da kullanılmaktadır.

Kablosuz olarak kullanılabilmesi özellikle 600W harcanan enerji ile birlikte evine sinema ses sistemi olarak hoparlör tercih edecek olanların tercih edebileceği en iyi ses sistemlerinden birisidir.

Bağlantı Kablolu veya Kablosuz
Uzaktan KumandaVar
Kablosuz Bağlantı : Wi-Fi, NFC ve Bluetooth
Kablolu Bağlantı: USB, Dijital Optik kablo, , Ethernet
Toplam Güç (W):$600
Kanal Yapısı: Tek
Subwoofer:Var

Sony Bdv-E6100 3d Blu-Ray Ev Sinema Sistemi

Eve alınabilecek olan en kaliteli ve en işlevsel sistemleri arasında bulunan Sony, akıllı telefonlar sayesinde de kolay kullanım sağlamaktadır. Telefonu mouse olarak kullanabileceğinize tek tuşla müzik oynatabileceğiniz bu ses sistemleri güçlü bağ sistemi ile birlikte de ve çıkmaktadır. YouTube, disk oynatıcı, web tarayıcı gibi platform ve uygulamalarla da desteklenmektedir.

Evde aksiyon film izlerken veya maç izlerken sesleri daha iyi algılamanızı ve bu algıyı da sizlere en doğru şekilde iletmeye yardımcı olacaktır. Kablolu veya kablosuz olarak kullanabileceğiniz gibi uzaktan kumanda ile birlikte kontrol edebilirsiniz.

Bağlantı Kablolu veya Kablosuz
Uzaktan KumandaVar
Kablosuz Bağlantı : Wi-Fi, NFC ve Bluetooth
Kablolu Bağlantı: USB, Dijital Optik kablo, RCA, Ethernet
Toplam Güç (W): 1000
Kanal Yapısı: 5+1
Subwoofer:Var

En İyi Oto Ses Sistemi Markaları

Sadece ev ortamında değil arabayla birlikte fazlasıyla güzel sürüş deneyimleri yaşamak için ve hazza ulaşmak için ses sistemleri tercih edilmektedir. Müzik ses sistemi kalitesini önemseyen sürücülere göre arabalarda kullanılan en iyi oto ses sistemi markalar olarak aşağıda sıralanmıştır.

 • Bose Corporatio
 • Harman Kardon
 • Meridian Audio
 • Naim Audio
 • Mark Levinson
 • Bang & Olufsen

Oto ses sistemi aslında modifiyenin olmazsa olmaz parçalarından birisi olmuştur. En iyi kalitede sesi alabilmek için kullanılan oto ses sistemi arabada aktif olarak müzik dinleyenlerin ilgisini çeken konulardan birisidir.

2 + 1 Ses Sistemi Markaları

2 + 1 ses sistemi; müzik dinlemek, dizi ve film izlemek için birçok kullanıcının sevdiği ve bunları en iyi şekilde yapabilmek için tercih ettiği ses sistemleridir. Ses sistemleri en gelişmiş özelliklere sahip olmakla birlikte sesin daha kuvvetli ve daha kaliteli çıkmasını sağlamaktadır. Hem ev ortamında hem de dış ortamlarda kullanabileceğiniz 2 +1 ses sistemi günümüzde ve en çok tercih edilen sistemler arasında kullanılıyor.

 2 + 1 ses sistemleri birden fazla hoparlörden oluştuğu gibi farklı özelliklere sahip birçok sistemi de bulunmaktadır. Kahve, bar, ev, sinema hatta arabalarda bile 2 + 1 ses sistemi modellerini görmek mümkündür.

Aşağıda 2 + 1 ses sistemi önerisi ve tavsiyesi olarak tamamen kullanıcı yorumları dikkat edilerek seçilmiş olan ses sistemleri bulunmaktadır.

 • Focal ARIA 936 Kule Ev Sinema Tip Hoparlör
 • Harman Kardon HKTS200BQ 2+1 hoparlör
 • Klipsch Cinema 1200 Dolby Atmos 5.1.4 Soundbar Hoparlör
 • LG SJ3 DTURLLK 300W Wireless Soundbar
 • Lg SL5Y 2+1 400W Soundbar Kablosuz Ev Sinema Sistemi
 • Philips HTL1520B/12 Soundbar Hoparlör
 • Logitech 2+1 ses sistemi

5 + 1 Ses Sistemi Markaları

5 + 1 ses sistemi, belirli cihazlara bağlanarak ses çıkışını destekleyen hoparlör türüdür. Bulunduğunuz yerde iyi bir ses sistemi oluşturmak istiyorsanız tercih edilmesi gereken en önemli malzemelerden birisi de 5 + 1 ses sistemi olacaktır. Bu ses sistemi seçerken onu hangi alanlarda kullanabileceğiniz, ne amaçla için kullanacağınız da önemlidir.

Çok yönlü özelliğiyle birlikte evde müzik dinlemek için, dış ortamlarda kutlama yaparken, bazıları için ise sinema sistemi oluşturmak için tercih edilmektedir. 5 + 1 ses sistemi desibel olarak güçlü olması nedeniyle tamamen başarılı sonuçlar elde etmeyi de sağlamaktadır.

 • Acoustics Q Concept 5.1 Plus Sinema Sistemi
 • Sennheiser Ambeo Soundbar Max
 • Harman Kardon Hkts16bq Ev Sineması 5.1 Hoparlör Takımı
 • F Two Aktif Subwoofer & G Three Aktif (Çift) Hoparlör
 • Denon + Polk Audio 5.1 Ses Sistem
 • Polk Audio 5.1 Hoparlör

Ses Sistemi Fiyatları

TV ses sistemi, araç ses sistemi, ev ses sistemi, motosiklet ses sistemi, taşınabilir ses sistemi, bilgisayar ses sistemi, kablosuz ses sistemi, 7-1 ses sistemi gibi ses sistemlerini bağlı olarak fiyatlarda değişiklikler mevcuttur.

Ses Sistemi Fiyatları modele, kalite, markaya göre farklı fiyat aralığına sahip birçok ses sistemleri bulunmaktadır. Kablosuz ve kablolu olma özelliğine bağlı olarak değişen fiyatlandırmalar bulunacağı gibi ses efektlerinin belirgin ve daha düşük olmasına göre yani kaliteye göre de ses sistemi fiyatları değişmektedir.

Bu noktada yapılması gereken en önemli şeylerden birisi doğru araştırmalar yaparak tüm alanlarda kullanabileceğiniz Bluetooth özelliğine sahip olan ses sistemi tercih yapmanız olacaktır.

What do you think?

Makale Yazarı istersen .NET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

En iyi 10 Jakuzi Markası

İstanbul’da En iyi 10 Özel Hastane