in

İstanbul’da En iyi 10 Özel Hastane

İstanbul’da En iyi 10 Özel Hastane hem İstanbul’da bulunan hem de birçok ilde olan birçok özel hastane mevcuttur. İnsanların genellikle özel hastanelerden beklentisi işini oldukça iyi yapan doktorlar, hastane içerisinde çalışanların güler yüzlü olması, gerçekleşen sorun ile ilgili oldukça ilgili davranıyor olmasıdır.

Türkiye'de En iyi 10 Özel Hastane
Medistanbul Hastanesi, İstanbul
Özel Hisar Hastanesi Kıtalararası, İstanbul
Medipol Üniversitesi Hastanesi, İstanbul
Memorial Hastaneleri Grubu, İstanbul
Medicana Uluslararası İstanbul
Florence Nightingale Hastanesi, İstanbul
Emsey Hastanesi, Pendik
Büyük NP İstanbul Beyin Hastanesi
Turkeyana, İstanbul, Türkiye
LIV Hastanesi, İstanbul

Sağlık sektöründe özellikle özel sektör yatırımları giderek artan ve hem dekorasyon alanında hem de en lüks özel hastane alanında fazlasıyla gelişmeye başlamıştır. Sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin tüm bölgelerinde en pahalı ve İstanbul’da En iyi 10 Özel Hastane kurulmaktadır. Sağlık bakanlığı onaylı olarak çalışılan ve içerisinde sayısız uzman hekim içerisinde barındıran özel hastaneler, her alanda hastalara hizmet sunmaktadır.

Herhangi bir sağlık sorunu yaşadığımız zamanlarda tercih edeceğimiz özel hastaneleri araştırarak bulabiliriz. Hasta ile ilgilenen, bütün tetkikleri ve her şeyi doğru bir şekilde geliştiren Özel hastane de bulunmaktadır.

En iyi ve en lüks on özel hastane şu şekildedir;

Medistanbul Hastanesi, İstanbul

Medistanbul hastanesi, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ve uluslararası standartlara göre 7/24 tıbbi ihtiyaç sağlayan özel hastanelerden biridir. Dünya çapında adını duyurmuş en iyi doktorları ile birlikte hastane içerisinde her türlü sağlık bölümü de bulunmaktadır.

Özel Medistanbul hastanesi coğrafi konumu ve rahat ulaşılabilirliği sayesinde İstanbul Avrupa yakasının en çok tercih edilen hastanelerinden de biridir. Farklı şehirlerden ve ülkelerden gelen hastaların da özel hastane sektöründe ilk tercih edilen hastanelerden biri olma özelliği taşımaktadır.

İl: İstanbul
İlçe: Sultangazi
Telefon: 0 850 474 47 47
Adres: Yunus Emre, Lütfi Aykaç Blv. No:80 D:G, 34260 Sultangazi/İstanbul
İnternet adresi: https://www.medistanbulhastanesi.com

Özel Hisar Hastanesi Kıtalararası, İstanbul

İstanbul’da bulunan Özel Hisar hastanesi ekstra ekipmanları sayesinde havaalanında karşılama, tıbbi seyahat sigortası, ücretsiz Wi-Fi, çamaşırhane, eczane, seyahat ofisi gibi tüm bu ekipmanları içerisinde bulunduruyor. Türkiye’nin en büyük özel hastaneler arasında yer alan ve 2006’da kurulan bu hastane 35 metrekarelik alanda kurulmuştur. ABD‘de ortak komisyon uluslar arası tarafından da akredite edilmiş olan hastanelerden biri olma özelliğini de taşımaktadır.

Hisar hastanesi hem alt yapısıyla hem de her bölümü özel uzman doktorları ile birlikte tercih edilebilecek en iyi özel hastanelerden birisidir.

İl: İstanbul
İlçe: Çamlıca
Telefon: 0(216) 524 13 00
Adres: Saray Mah. Site Yolu Cad. No:7 34768
İnternet adresi: www.hisarhospital.com

Medipol Üniversitesi Hastanesi, İstanbul

Türkiye’nin en büyük özel sağlık yatırımı olan Medipol Üniversitesi hastanesi, kalp ve damar cerrahisi, onkoloji ve diş hastaneleri olmak üzere birçok hastaneden oluşmaktadır. Modern mimar ve son teknoloji ile tasarlanmış olan hastane, uluslararası arenalarda da nitelikli tıbbi personel sunmaktadır. 2004 yılında kurulan ve içerisinde 470 yatak sayısı bulunan Medipol Üniversitesi hastanesi özel hastane sektöründe Lider olma yönünde ilerlemektedir.

Medipol Üniversitesi hastanesi aynı zamanda kalp ve damar cerrahisi olarak oldukça gelişmiş son teknoloji olan ürünleri de içerisinde barındırmaktadır. Evde bakım birimi ile evinde veya iş yerine sağlık hizmeti sunan ve aynı zamanda hamilelik takvimi, aşı takvimi gibi interaktif hesaplayıcı ile de yardımlarını sunmaktadır.

İl: İstanbul
İlçe: Bağcılar
Telefon: 444 70 44
Adres: TEM Avrupa Otoyolu Göztepe Çıkışı No: 1 Bağcılar 34214 İstanbul
İnternet adresi: https://medipol.com.tr

Memorial Hastaneleri Grubu, İstanbul

Yüzden fazla ülkeden hem hasta hem de güvenli ortamda birinci sınıf sağlık tesisleri almaktadır. Memorial hastaneleri grubu 2000 yılından bu yana kadar dünya standartlarında bir marka olmaktadır. İstanbul, Ankara, Antalya, Kayseri, Diyarbakır gibi geniş hastane ve klinik anda da yerli ve yabancı tüm hastalara hizmet vermektedir. Onkoloji, robotik cerrahi ve kalp ve damar cerrahisi gibi departmanlarda sağlık hizmetinde de öncü olarak gösterilmektedir.

Organ nakli, kardiyoloji gibi tüm bölümlerde de uluslararası standartlara sahip önüne gelen bölümlere hizmet veren bununla birlikte de en çok tercih edilen özel hastaneler arasında yerini alıyor. Uzman hekimleri ile birlikte hasta ve servis yaklaşımı ilk sıralarda yer almasını sağlamaktadır.

İl: İstanbul
İlçe: Üsküdar
Telefon: 0(216) 558 66 66
Adres: Burhaniye Mah. Nagehan Sk. A Apt. No: 4 A / 1
İnternet adresi: https://www.memorial.com.tr

Medicana Uluslararası İstanbul

Özel Medicana hastaneleri, tamamı ile uluslararası standartlara en uygun olacak şekilde sağlık hizmetleri sunarak özel hastane sektöründe ismi en üst sıralara taşımaktadır. Özellikle özel hastaneler ve tıp kurumları derneği üyesi olan Medicana hastanelere Dünya sağlık örgütü tarafından bebek dostu hastanenin statüsü verilmiştir.

Medicana Internacional İstanbul, Medicana Internacional Ankara, Medicana Çamlıca ve Medicana Bahçelievler olmak üzere uluslararası ortak komisyon hastaneleri bulunuyor. Kemik iliği, organ nakli, tüp bebek tedavisi, estetik ve kozmetik cerrahi gibi çeşitli bölümlerde tıbbi hizmetlerini sunarak alt yapı olaraktan en iyi özel hastane oluşturmaktadır.

İl: İstanbul
İlçe: Beylikdüzü
Telefon:  0212 867 75 00
Adres: Beylikdüzü Cd. No: 3, 34520 Beylikdüzü/İstanbul
İnternet adresi: https://www.medicana.com.tr

Florence Nightingale Hastanesi, İstanbul

1998 yılından bu yana sağlık sektöründe grup Florence Nightingale hastaneleri lider konumunda göstermektedir. Beş hastanesi ve üç tıp merkezi ile birlikte gelişmiş tesis ve tedavi yetenekleri ile mükemmeliyet merkezlerine sahiptir. 70.000 ila 250.000 ayakta tedavi gören hasta mükemmelliği de kanıtlanmıştır.

Amerika Birleşik Devletleri diğer gelişmiş ülkelerde prestijli tıp kurumları ile ilişkileri ve ortaklığı sürdüren ilk Türk hastane olma konumunda kazanmıştır. Şişli, Gayrettepe’de merkezlerinin bulunmasıyla genel olarak merkezlerinin 300 ameliyathane ve 350.000 yatağı da içerisine bulundurmaktadır.

İstanbul’da En iyi 10 Özel Hastane arasında bulunan Genellikle ana bölümleri olan kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi günümüzde nefroloji, nöroloji, robotik cerrahi gibi bölümlerde tıbbi hizmetleri de sunmaktadır. Acil servis hizmeti 7/24 olarak devam etmektedir. Hastane tüp bebek konusunda da Türkiye’de ve İstanbul’da oldukça yoğun olarak tercih edilmektedir.

İl: İstanbul
İlçe: Şişli
Telefon: 444 0 436
Adres: Abide-i Hurriyet Cad. No: 166 Şişli – İstanbul
İnternet adresi: https://www.florence.com.tr

Emsey Hastanesi, Pendik

Emsey Hastanesi, İstanbul Anadolu yakasında en iyi Özel hastaneler olarak ilk sırada gösterilmektedir. İkinci Uluslararası havaalanına sadece 10 dakika uzaklıkta olması ile birlikte stratejik konumu nedeniyle gelişmiş sağlık hizmetlerini yabancılara da sunmaktadır. Doktorlar uluslararası eğitimi almış ve fazlasıyla engin deneyimleri sahiptir. Kanser tedavileri, jinekoloji, obezite cerrahisi, nükleer tıp tedavileri gibi tüm tedavi ve cerrahi bölümleri de içerisinde bulunmaktadır.

Altyapı olarak hastane kampüsü nde eczane, laboratuvar, kahve, yemek alanları ve atm. lerde bulunuyor. Konumu nedeniyle büyük şirketlerin otellerine ve Üniversite Kampüsü’ne yakın olması, yürüme mesafesinde ki alışveriş merkezinin bulunması ve toplu taşımanın mevcut olması ile birlikte özellikle Pendik ve civarı bölgelerin En İyi Özel hastanesi olarak bilinmektedir. Emsey hastanesi kadın doğum bölümünde de ilk sıralarda yerini almaktadır.

İl: İstanbul
İlçe: Pendik
Telefon: 444 25 99 – 0850 811 25 99
Adres: Çamlık Mah. Selçuklu Cad. No:22 Pendik İstanbul Türkiye
İnternet adresi: https://www.emseyhospital.com.tr/tr/

Büyük NP İstanbul Beyin Hastanesi

Tek bir bölüme sahip olmakla birlikte beyin hastanesi olarak ilk sıralarda NP İstanbul Özel hastanesi yerini almaktadır. Beyin chek-up, bağımlılık hizmetleri, nöroloji ve nöroşirurji, çocuk ve yetişkin psikiyatri, psikiyatrik genetik danışmanlık, Nero modülasyon hizmeti, beyin cerrahisi gibi birçok bölümü içerisinde barındırmaktadır. İstanbul’un en ünlü merkezlerinden biri olan NP İstanbul hastanesi 1998 yılında kurulmuştur.

İSO ve ortak komisyon ulusal kalite onayı ile birlikte Üsküdar Üniversitesi ile bağlantılıdır. Hastane içerisinde genel cerrah içeren yüksek kaliteli ekipler ve en az 25 yıllık tecrübeli uzmanlar çalışmaktadır. Hastanenin uzmanlık alanları bağımlı tedavisi, nöroloji, psikiyatri ve rehabilitasyondur. Altyapı olarak İngilizce, Arapça, Almanca, Rusça konuşan personelleri ve Amerikan, İspanyolca, İtalyanca tercümanlık personelleri de bulunmaktadır.

Tam donanımlı ameliyathane ve yoğun bakımları ile birlikte genel cerrahi gibi farklı branşlarda içerisine bulundurmaktadır. MP İstanbul hastanesi İstanbul’un her iki havaalanına VIP taşımacılık yapmaktadır.

İl: İstanbul
İlçe: Çamlıca
Telefon: +90 216 633 0 633
Adres: Saray Mah. Ahmet Tevfik İleri Cad. No:18 – 34768 Ümraniye
İnternet adresi: https://npistanbul.com/en

9 ) Turkeyana, İstanbul, Türkiye

Türkiye’nin klinik, saç ekimi, plastik cerrahi, diş tedavisi için İstanbul Türkiye’de bulunan en iyi özel kliniklerden biridir. İstediğiniz gibi olun logosuyla kurulmuş olan bu özel hastane tıp alanında tanınmış kuruluşlar tarafından yerel ve uluslararası bütün sertifikaları sahiptir. Türkiye sağlık bakanlığı tarafından medikal turizm hizmet sağlayıcısı olarak da ruhsatlandırılmıştır.

Klinik Türkiye sağlık bakanlığı tarafından sertifikalandırılmış olmasıyla yüksek nitelikli bir deneyimli plastik cerrahileri ve diş hekimleri ekibine sahiptir. Tedaviler her birey için özelleştirilmiş olup doğal görünüm elde etmek için estetiksiz bir görünüme odaklanılmıştır.

İl: İstanbul
İlçe: Küçükçekmece
Telefon: +90 507 552 20 20
Adres: Küçükçekmece, Istanbul Turkey
İnternet adresi: https://www.turkeyanaclinic.com/en/

        10 ) LIV Hastanesi, İstanbul

LIV Hastanesi süper uzmanlık alanları ile birlikte 2013 yılında kurulmuştur. Hastanenin başları uzmanlık alanları arasında yer alan ameliyatsız estetik bölümü, kalp cerrahısın, kozmetik cerrahı, kardiyoloji, dış bakımı, dermatoloji, genel cerrahı, saç ekimi ve görüntüleme gibi tıbbı kontrolleri de bulunmaktadır. İstanbul Beşiktaş semtinde bulunan hastane 27.000 metrekarelik bir alana yayılmaktadır.

Da Vinci robotik cerrahı sistemi ile donatılan çok az sayıda hastanelerden barısıdır. Hastane etrafında bulunan alışveriş merkezleri, hastaneler ve konaklama alanları nedeniyle hem yabancılar hem de yerli hastalar en çok tercih edilen özel hastaneler arasında yer alıyor. Klinikleri ve ileri teknoloji yaklaşımları ile birlikte titiz çalışma uzmanlar sahip deneyimli personel senelerde bulunmaktadır.

İl: İstanbul
İlçe: Beşiktaş
Telefon: 0212 999 80 99
Adres: Ulus Ahmet Adnan Saygun cad, Canan Sk., 34340
İnternet adresi: https://www.livhospital.com

Sağlık sorunları yaşadığınız dönemlerde size en yakın özel hastane seçenekleri ile birlikte özel hastane muayenehaneleri seçilerek hastane tedavileri yapılabilir. Günümüz hastalıklarından olan COVID-19 için de özel hastane PCR testi yapılan ve hızlı sonuç alınan merkezlerden de yararlanabilirsiniz.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, özel hastane hizmetleri veren mi özel hastane sektörüne de oldukça ilerleme kaydeden şehirlerden birkaçıdır.

Özel Hastane Muayene Ücretleri

Özel Hastane Muayene Ücretleri, bakım mı yapılacak olan muayeneleri göre ücretlendirmeler değişebilmektedir. Muayene ücretinin yanında özel hastaneler katılım payı da almaktadır. Sigortalı tüm hastalar sağlık hizmetlerinden yararlanacakları gibi bunun yanında prim ücreti ödemek zorundadır. Sosyal güvenlik kurumu ve sağlık bakanlığı tebliğine göre hastaneler muayene tutarlarını belirlemektedir.

Özel hastane bakım ücreti, muayene ücreti gibi tüm durumlarda en iyi olarak seçeceğiniz hastaneleri göre farklı fiyat aralığını sahip olacaktır.

Çeşitli sağlık problemleri bulunan kişilerin işlemlerini kolayca halledebilmesi için devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih etmeleri oldukça doğrudur. Bununla birlikte muayene, bakım, yatış, tahlil ücretleri de bu nedenlerden dolayı oldukça merak edilmektedir. Özel hastane muayene ücretleri 2022 olarak güncel muayene ücretleri ne kadar oldu Aşağıda verilmektedir.

  • Dermatoloji Muayene Ücreti: 300 – 600 TL
  • Fizik Tedavi Muayene Ücreti: 300 – 500 TL
  • Ortopedi Muayene Ücreti: 250 – 600 TL
  • Göğüs Hastalıkları Muayene Ücreti: 300 – 500 TL
  • Kulak Burun Boğaz Muayene Ücreti: 300 – 450 TL
  • Kardiyoloji Muayene Ücreti: 300 – 600 TL
  • Göz Hastalıkları Muayene Ücreti: 300 – 600
  • Beyin Cerrahi Muayene Ücreti: 300 – 700 TL

İstanbul’da En iyi 10 Özel Hastane doktor ücretlerini yanında ücret alınmadığı belirli durumlar bulunmaktadır. Yanık tedavileri, acile gelip hastaneye yatış yapacak olan hastalar, yeni doğan sağlık hizmetleri, doğum işlemleri kapsamında yapılan bütün cerrahi müdahaleler, kemoterapi ve radyoterapi gibi tedaviler, başka hastaneden sevk edilen ve gelen acil vakalardan hiçbir şekilde muayene ücreti alınmamaktadır. Özel hastanelerin yukarıda bulunan tüm durumlarda ilave ücret talep etmesi yasaktır.

What do you think?

Makale Yazarı istersen .NET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

En iyi 5 Ses Sistemi

Tasarımlarıyla Ünlü Mimarlar 2024