in

En Pahalı Kadın Ayakkabıları

En Pahalı Kadın Ayakkabıları; kışın ve yazın farklı tasarımlarla birlikte tercih ettiğimiz ayakkabılar ve modelleri günümüzde de her kadını en önemli giyimlerinden biridir. Ayakkabı modası hızla değişen ve çarpıcı tasarımlarıyla sürekli olan modayı değiştiren bir sektördür. Son dönemlerde güzelliği ve fiyatlarıyla gözleri kamaştıran ihtişamlı birçok kadın ayakkabı modelleri bulunmaktadır.

Üretiminde son derece değerli taşlar kullanılan bu ayakkabılar zarifliğin ve zarafetin de temsilcisi olarak farklılıkları ile dikkat çekmektedir.

Dünyada ve Türkiye’de bulunan en pahalı ayakkabı markaları şık tasarımlarıyla kalmayıp tasarımlarını bir tutkuya dönüştürmüştür. Her sezonda tasarımlarını yenisini ekleyen bu markalar spor ayakkabı, bot modelleri, sneaker modelleri gibi birçok modellere dikkat çekmektedir.

En İyi Kadın Ayakkabı Markaları

En İyi Kadın Ayakkabı Markaları, topuklu ayakkabı sneakers, sandalet, bot, çizme gibi birçok alana ayrılmaktadır. Ayakkabıların yapıldığı malzemelerden üzerine kullanılan taşlara kadar üretilmiş olan kadın ayakkabı markaları hem dünyada hem de

Türkiye’de fazlasıyla tercih edilmektedir. Özellikle günümüzde en çok tercih edilen kadın ayakkabı modellerinden olan topuklu ayakkabılar ve spor ayakkabılar her kadının tercih ettiği ayakkabı modelleridir.

Sizler için en iyi ve en pahalı kadın ayakkabı markalarını aşağıda sıraladık.

En Pahalı Kadın Ayakkabıları
Reebok Kadın Ayakkabı
Hummel Kadın Ayakkabı
Vans Kadın Ayakkabı
New Balance Kadın Ayakkabı
Lacoste Kadın Ayakkabı
Under Armour Kadın Ayakkabı
Asics Kadın Ayakkabı
Kemal Tanca Kadın Ayakkabı
Mammamia Kadın Ayakkabı
Salomon Kadın Ayakkabı
Benetton Kadın Ayakkabı
Greyder Kadın Ayakkabı
Us Converse Kadın Ayakkabı
Polo Kadın Ayakkabı

Nike

Nike markası ürettiği koleksiyonlarla günümüzde en çok aranan ayakkabılar listesinin birinci sıralamasında olmaktadır. 1985 yılında basketbol tarihine damga vurarak ani bir çıkış yapan Nike Air Jordan ayakkabıları birçok farklı renk ve sitille birlikte de ünlü spor giyim markası olmayı başarmıştır. Günümüzde Nike kadın spor ayakkabı olaraktan ayakkabı tercih etmek isteyen insanların ilk akla gelen isimlerinden birisi olmaktadır.

Günlük yaşantıda neredeyse normal ayakkabıların yerine tamamen spor ayakkabılar almıştır. Futbol, voleybol, basketbol gibi çeşitli spor dallarına kadın ayakkabıları üreten Nike markası kaliteli ve popüler ayakkabılarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Nike kadın ayakkabıları çeşitli ayakkabı modellerini satışa sunuyor. Spor ayakkabı çeşitleri olarak kısa spor ayakkabı, boğazlı spor ayakkabı gibi bu tür ayakkabıları da gündelik kıyafetlere uyacak şekilde ve normal düz bir kıyafeti bile oldukça şık hale getirecek şekilde tasarımları da bulunmaktadır. Nike kadın ayakkabıları Türkiye’de en çok tercih edilen ve en iyi ayakkabı markaları arasında yer alıyor.

Adidas

Adidas tüm Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen ayakkabı markaları arasında yer alıyor. Kadınlar özel olarak tasarladığı spor ayakları ile birlikte modanın tüm noktalarına da kendini üst sıralara taşımaktadır. Son zamanlara fazlasıyla göze çarpan koleksiyonları dünyada en çok tercih edilen hadi spor ayakkabı modelleri arasında yer almaktadır. Hem kışın giyilebilecek hem de yazın giyilebilecek adidas kadın ayakkabı modelleri ile birlikte sadeliği tercih eden kadınlar için ideal kadın ayakkabı markalarından birisidir.

Günümüzde tüm spor alanlarında kullanılabilecek özelliklede basketbol alanlarına özel olarak ürettiği ayakkabı koleksiyonlarıyla da tanınmaktadır. Markanın dikkat çeken Adidas Süper Star ayakkabı modelleri en çok tercih edilen ayakkabılar arasında bulunmaktadır.

Gucci

2000’ li yıllarda dünyanın ve Türkiye’nin tanıdığım Gucci markası en prestijli ve en sağlık kadın ayakkabı üretimi yapmaktadır. Dünyanın en lüks ayakkabı markalarından olan Gucci, yeni ayakkabı tasarımları ile birlikte genel olarak modern klasik ayakkabı üretmektedir.

Günümüzde Gucci ayakkabılar kalitesinden ve konforlu olmasından dolayı fazlasıyla tercih edilmektedir. Gucci yalnızca ayakkabıda değil bunun yanında parfüm, kıyafet gibi bütün sektörlerde de dünyanın lideri konumundadır.

Louis Vuitton

Herkesin âşık olduğu bu marka spor ayakkabı, topuklu ayakkabı gibi mükemmel işçilikle kadın ayakkabı üretimi yapmaktadır. Son derece şık ayakkabı modelleri ile birlikte limon soydum ayakkabı sektörünün mükemmeli sembolüne taşımaktadır.

Tasarladığı ayakkabılarla birlikte mükemmel işçilik, kaliteli olması ve konforlu ayakkabı tercihleri ile birlikte tercih edilmektedir.

Valentino

Dünyanın en pahalı kadın ayakkabıları markaları arasında yer alan Valentino, ülkemizde de ünlüler tarafından en çok tercih edilen ayakkabı markalarından biridir. Birçok farklı koleksiyonları ve renk seçenekleriyle tercih edilen bu markalar özellikle spor ayakkabı ve topuklu ayakkabı da sektörün lideri konumundadır.

Yenilikçi ve modern tasarımları ile dikkat çeken ve her kadına sahip olmak istediği ayakkabı modelleri üreten Valentino ülkemizde ayakkabı sektörünün bir parçasını oluşturmaktadır.

Chanel

Chanel markası sadece parfümleri ile bilinse de özellikle kadın ayakkabısı konusunda dünya markaları arasında bulunmaktadır. Sadece dünyada değil ülkemizde de ünlü isimlerin ve en pahalı kadın ayakkabıları olarak tercih yapmak isteyenlerin gözdesi konumundadır.

Her sezon sıra dışı tasarımlarıyla oluşturduğu ayakkabı koleksiyonları özellikle topuklu ayakkabı konusunda birçok modelde oluşturmaktadır. Farklı modeller, farklı renk seçenekleri ve farklı fiyatlara sahip olan yüzlerce ayakkabı modelini tüm kadınlara sunmaktadır.

New Balance

Kadın ayakkabı markaları arasında kadınları vazgeçilmez olarak gördü New Balance markası çocuk, bebek, yetişkin, erkek ve kadın ayakkabılarınız yanı sıra özellikle spor ayakkabısı ile ön plana çıkmaktadır. Çeşitli kalitede ürün çeşitliliği ile birlikte temel modelleri ülkemizde en çok tercih edilen ayakkabılardan biridir.

Konforlu dizaynları sayesinde spor ayakkabı modelleri sporcu kadınların spor yaparken tercih ettiği ayakkabı markalarından da birisidir. Spor ayakkabıların tabanlarının tırtıklı olması sayesinde kayıp düşmeniz ile herhangi bir sorun yaşamanızı önlemek için tasarlanmıştır. Kendine has tarzı olan New Balance kadın ayakkabıları markası konusunda ülkemizde en çok tercih edilen markalardan birisidir.

Skechers

1992 yılında kurulan Skechers markası Amerikan ayakkabı markalarından biridir. Ülkemize rahat olması eğlenceli ayakkabı modelleri ile bilinen ve ünlü ayakkabı markası olan Skechers, koşu ve yürüyüş ayakkabısı olarak günlük kullanıma uygun birçok ayakkabı modeli üretmektedir. Hafif ve esnek, nefes alabilen ayakkabı modelleri ile ayakların rahat nefes almasını sağlamaktadır.

Kaliforniya merkezli bir firma olan Skechers kadınların da özellikle spor ayakkabı markaları arasından tercih ettiği markalardan biridir. Spor ayakkabı çeşitleri olarak ayağı son derece kavrayan ve esnek olması sayesinde rahat hareket etmenizi sağlayan yoğun antrenmanlar için uygun birçok kadın ayakkabı modelleri üretmektedir.

Puma

Puma kadın ayakkabı modelleri ayakkabı tarzınızı belirleyen ve Sokak stili görünümle tasarımlara sahip olan ayakkabı markalarının biridir. Puma kadın ayakkabı kategorisinde bağcıklı veya birçok seçeneklerle ayakkabı modelleri seçmenizi sağlamaktadır. Her kullanıma uygun spor kıyafetleri bile oldukça şık bir hale getirecek ayakkabı tasarımları vardır. Genel olarak klasik siluetleri sahip olan tasarımlarının üst kısımları süet deri karışımı modellerden oluşmaktadır.

Sporun ve sporcunun dostu logosuyla bilinen Puma kadın ayakkabıları, sporcuların yapacağı tüm teknikleri ve hareketleri en iyi şekilde yapmasını sağlayacak biçimde ayakkabılar tasarlamaktadır.

Columbia

Columbia kadın ayakkabıları, sektörde tasarladığı ayakkabılar ve ergonomik yapıları ile birlikte en çok da dayanıklılığı ön plana çıkmaktadır. Hareket kabiliyetini kısıtlamayan bu ürünleri tercih ederek sportif aktiviteler de ve özellikle yüksek standartlı kamp ayakkabılar olarak da tercih edilmektedir. Kaliteli ve dayanıklı olmasıyla birlikte günümüzde zorlu aktivitelerin ve doğa yürüyüşlerini Ayakkabı modeli olarak da incelemek mümkündür.

Dağlık arazilerde ve ormanlarda yürüyüş yaparken kontrol etmenizi sağlayacak olan bu ayakkabılar Kadın Ayakkabı Modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biridir.

Kadın Ayakkabı Modelleri

Kadın Ayakkabı Modelleri, her kıyafeti ve yapılacak olan her işe uygun olarak kadınlara özel ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Özellikle kışın ve yazın tercih edebileceğiniz kadın ayakkabı modelleri tamamen hava şartlarına en uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Bunun yanında gece dışarı çıkarken, özel günlerde, iş yemeklerinde, kurumsal yerlerde, spor alanlarında ve normal iş ayakkabısı olarak da tercih edilebilecek olan ayakkabı modelleri bulunmaktadır.  

Genellikle fonksiyonel modeller tasarlayan kadın ayakkabı markaları tercih edilmekle birlikte ayağı nefes almasını sağlayacak, oldukça dayanıklı olan ve ayakta istenmeyen hastalıkların oluşunun önüne geçen kadın ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Kadın ayakkabı modelleri şu şekildedir;

 • Reebok Kadın Ayakkabı
 • Hummel Kadın Ayakkabı
 • Vans Kadın Ayakkabı
 • New Balance Kadın Ayakkabı
 • Lacoste Kadın Ayakkabı
 • Under Armour Kadın Ayakkabı
 • Asics Kadın Ayakkabı
 • Kemal Tanca Kadın Ayakkabı
 • Mammamia Kadın Ayakkabı
 • Salomon Kadın Ayakkabı
 • Benetton Kadın Ayakkabı
 • Greyder Kadın Ayakkabı
 • Us Converse Kadın Ayakkabı
 • Polo Kadın Ayakkabı

Kadın ayakkabı modelleri 2023 olarak tercih edilen ayakkabılar tamamen modern olan ve günümüzde herkesin tarzını yansıtabildiği ayakkabılar bulunuyor. İster topuklu, ister spor ayakkabı isterseniz de çizgili olacak şekilde kullanabileceğiniz ve tercih edebileceğiniz bir çok kadın ayakkabı modellerini hem internetten hem de mağazalardan sahip olabilirsiniz.

What do you think?

35 Points
Upvote Downvote

Makale Yazarı istersen .NET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Türkiye’deki en iyi 10 Pırlanta Markaları 2023

En Pahalı Erkek Ayakkabıları